May 25, 2017

Karulaugu-juustusaiakesed


Neid lihtsalt valmivaid juustuseid lehttaina suupiste saiakesi olen juba mitmeid kordi teinud ja ikka ei ole veel ära tüdinenud. Neid on hea pakkuda külalistele, kui ka võtta kaasa külla või piknikule. 
Kui karulaugupesto niisama on natuke vänge, siis lehttaina vahel koos toorjuustu ja juustuga saab maitsekooslus imehea. Karulaugu maitse intensiivsust saab ise timmida- kas siis määrida tainale paksem kiht ja maitse saab tugevam või määrida õhuke kiht pestot, siis jääb mahedam karulaugu maitse saiakestele. 
KARULAUGU-JUUSTUSAIAKESED

500 g võiga pärmi-lehttainast
u.100-120 g toorjuustu
u.100 g karulaugupestot
1 muna
200 g riivitud juustu

Karulaugupesto:
80 g karulauku
soola
4-5 spl oliiviõli
40 g parmesani
50 g india pähkleid või piiniaseemneid

Karulaugupestoks pese karulauk ning kuivata hoolega. Lõika väiksemateks tükkideks. Pane hakitud karulauk, röstitud (ja jahutatud) india pähklid või piiniaseemned ja 4-5 sl õli saumikseri anumasse ning püreesta. Lisa vajadusel veel õli (õli kogust sõltub sellest, kui paksu/vedelat pestot soovid). Lisa riivitud juust ning maitsesta soolaga.
Saiakesteks rulli üles sulatatud pärmi-lehttainas jahusel pinnal ristkülikuks – mida laiem ristkülik, seda rohkem ja pisemaid saiu saad. Määri taina peale õhuke kiht toorjuustu, selle peale omakorda karulaugupesto (kui soovid tugevamat karulaugu maitset, määri paksem kiht, kui soovid mahedamaid saiakesi, siis õhem) ja puista peale juustu, kuid jäta natuke ka peale raputamiseks.
Keera tainas rulli, lõika sellest u 2 cm paksused viilud ja aseta need küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Klopi lahti muna ja määri saiakestele. Puista peale järelejäänud juust. Küpseta 210-kraadises ahjus u. 10-15 minutit kuniks alt ja pealt pruunid.


Retseptiidee: Kaju Köök

1 comment:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...